Jesteś tutaj:   Strona główna Certyfikaty
Certyfikaty

Jakość i bezpieczeństwo druków są naszym najważniejszym celem

Materiały do druku lateksowego HP i bezwonne tusze HP spełniają kryteria AgBB i GREENGUARD Children & Schools Certified, posiadają również certyfikat FSC, opierający się na odpowiedzialnym gospodarowaniu lasami na całym świecie.

Wszystkie materiały HP do druku lateksowego były testowane pod względem  wydzielania związków chemicznych, pestycydów i środków alergicznych. Spełniają także kryteria dla Oeko-Tex (produkty testowane i certyfikowane z punktu widzenia zdrowia ludzkiego)

 

GREENGUARD ENVIRONMENTAL INSTITUTE (GET) to niezależna organizacja powstała w celu tworzenia wnętrz bezpiecznych dla zdrowia, poprawiając w ten sposób zdrowie publiczne i jakość życia. Produkty HP posiadają certyfikat GREENGUARD CHILDREN & SCHOOL - program specjalizuje się w produktach i materiałach budowlanych używanych w szkołach i budynkach codziennej użyteczności publicznej. 

 

FSC (Forest Stewardship Council) jest pierwszym i obecnie najbardziej rozpoznawalnym globalnie systemem certyfikacji lasów i produktów drzewnych. Promuje ekologiczne, społeczne i ekonomicznie uzasadnione metody zrównoważonej gospodarki leśnej na całym świecie.

 

 

Oeko-Tex jest wiodącym na świecie znakiem bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych. Produkty, którym przyznano ten znak są wolne od substancji szkodliwych w stężeniach mających negatywny wpływ na stan zdrowia człowieka, m.in.: pestycydów i barwników alergicznych.
Oeko-Tex prowadzi proces certyfikacji i wykonuje badania wyrobów włókienniczych.

 

 

Atramenty HP Lateks otrzymały nagrodę BERTL'S BEST w kategorii:  innowacyjne i przyjazne dla środowiska technologie związane z tuszami.
BERTL - to niezależne laboratorium badawcze, którego celem jest dostarczanie obiektywnych raportów oceny produktów i analiz porównawczych kopiarek, drukarek, urządzeń wielofunkcyjnych, faksów i systemów druku cyfrowego oraz druku czarno-białego.

 

Tusze Lateksowe HP są zgodne ze standardami Nordic Ecolabel (Nordic Swan)
Nordic Ecolabel - to organizacja, która ustala standardy dla komercyjnego zarzadzania środowiskiem i przyznaje punkty dla ambitnych projektów ekologicznych.  Kryteria kryjące się za symbolem Nordic Swan określają takie aspekty produkcji jak rodzaj podstawowych komponentów, energia, zużycie wody, zarządzanie odpadami, udział certyfikowanych komponentów oraz możliwości recyklingu produktów.

 

Atrament HP FB225 Scitex Ink spełnia kryteria AgBB dotyczące oceny pod kątem zdrowia emisji lotnych związków organicznych (VOC) w przypadku produktów przeznaczonych do użytku wewnętrznego. Testy zostały przeprowadzone przez Air Quality Sciences, Inc.

 

 
 
 
       
Galeria realizacji
Certyfikaty
O firmie
Druk latexowy
Strona Główna
Kontakt
Wycena
SiteMap
Copyright © 2012 Druk lateks Wszelkie prawa zastrzeżone Projektowanie stron www - iPolska.com.pl